Edin Džeko najbolji strijelac Evropske lige ove sezone
Roma's Bosnian forward Edin Dzeko celebrates after scoringn goal during the friendly football match AS Roma vs Valencia on August 14, 2015 at the Olympic stadium in Rome. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI

Džeku su sinoć u finalu s golgeterskog trona u drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju mogli skinuti samo Henrik Mkhitaryan i Casper Dolberg.

Mkhitaryan je postigao jedan pogodak u pobjedi Manchester Uniteda nad Ajaxom (2:0) i sezonu završio sa šest pogodaka, na koliko je ostao i Dolberg.

Džeko je u ovoj sezoni postigao osam pogodaka, isto koliko i Giuliano iz Zenita, a naš napadač je ponio titulu najboljeg strijelca zahvaljujući tome što je odigrao manje minuta. Edin je na terenu proveo 524 minute, a Giuliano 710.

Džeko je postigao dva hat-tricka protiv Plzena i Villarreala te dva pogotka protiv bečke Austrije.

(Izvor: Klix.ba)