Benzema u 93. minuti donio historijski rekord Real Madridu(VIDEO)

Fudbaleri Seville i Real Madrida remizirali su 3:3 u revanš susretu osmine finala Kupa Kralja, a što je Kraljevima nakon pobjede od 3:0 u prvom meču bilo dovoljno za prolaz. Istovremeno, Real je i 40. meč u nizu ostao neporažen u svim takmičenjima što je novi rekord španskih klubova.

Već u 10. minuti Danilo je postigao autogol i vratio je nadu domaćima da možda mogu do čuda, ali kada je Asensio u 48. minuti nakon sjajnog solo prodora poravnao na 1:1 stvari su bile prilično jasne, piše “SCsport“…

Ipak, Sevilla se nije predavala pa je novajlija Jovetić efektnim golom u 53. minuti ponovo vratio vodstvo domaćima, a kada je Iborra u 78. minuti postigao i treći gol za trenutak se Real našao u nezgodnoj situaciji.

Da dilema oko prolaza ne bude pobrinuo se Ramos u 82. minuti poslije dosuđenog penala kada je sjanim udarcem ”panenkom” smanjio na 3:2, a u 93. minuti Benzema je uspio i da poravna i postavi konačnih 3:3.

Real Madrid je tako uspio da i 40. meč u nizu u svim takmičenjima ostane neporažen, te je postavio novi rekord, koji je pretdodno držala Barcelona, a koja je uspjela da 39 puta teren ne napusti pognute glave.